Ga naar de inhoud
Home » Over Homeopathie » Kinderen & homeopathie

Kinderen & homeopathie

Ieder kind heeft wel eens wat, ze hebben een immuunsysteem dat lerend is. Uw kind kan regelmatig verkouden zijn, oorpijn hebben of buikpijn als het uit school komt, moe zijn of intense jeuk hebben. Het kan iets acuuts zijn dat weer goed hersteld, maar ook iets wat al heel lang speelt, blijvend terugkomt of uw kind zit zichtbaarder steeds minder goed in zijn vel. De balans is dan verstoord en het herstel zit niet meer goed in.

Kinderen komen met veel situaties in aanraking die ze uit evenwicht kunnen brengen. Gebeurtenissen zoals bijvoorbeeld een scheiding, verhuizing of een nieuwe school kunnen erg ingrijpend zijn. Tevens hebben ze vandaag de dag veel prikkels te verwerken. Ook worden kinderen regelmatig blootgesteld aan ziektekiemen zoals bacteriën of virussen. Afhankelijk van hun eigen weerstand kunnen deze chronische, terugkerende klachten veroorzaken.

Een totaalaanpak
Homeopathie is een geneeswijze die op een milde, snelle manier de klachten van uw kind kan verhelpen. Homeopathie versterkt de lichaamseigen geneeskracht. Homeopathische geneesmiddelen herstellen de weerstand van het lichaam van binnenuit en uw kind komt daardoor weer in balans.
Hierdoor heeft uw kind minder snel medicijnen nodig zoals als antibiotica. Homeopathie is bij uitstek geschikt voor kinderen, omdat zij nog vitaal en veerkrachtig zijn, waardoor ze snel reageren. Daarbij laten kinderen vaak heel goed hun ware zelf zien en zijn hun bijzondere eigenschappen duidelijk zichtbaar waardoor een homeopaat eenvoudiger de juiste behandeling kan kiezen.

Lichamelijke klachten die goed te behandelen zijn
 • huidklachten;
 • terugkerende keel-, neus- en oorklachten;
 • astma, bronchitis;
 • allergieën, hooikoorts;
 • darmproblemen;
 • terugkerende blaasontstekingen;
 • menstruatieklachten en/of huidklachten bij pubers;
 • opstart problemen na geboorte:
 • hoofdpijn, migraine:
 • blijvende klachten na inentingen
Overige klachten die goed te behandelen zijn
 • slaapproblemen;
 • gedragsproblemen;
 • concentratieproblemen;
 • ADHD, autisme;
 • kinderen die ” niet lekker in hun vel zitten”, zoals veel boos zijn, verdrietig, somber;
 • angsten / fobieën
 • huilbaby’s

Hooggevoelige kinderen
Er zijn in deze tijd veel kinderen met gedragsproblemen, angsten, autisme, enzovoorts.  Veel kinderen zijn overgevoelig voor bijvoorbeeld geuren, geluid, details, sfeer of voeding.
Bij veel kinderen worden diagnoses als autisme, ADHD of ADD gesteld en wordt geadviseerd om middelen als Ritalin te gaan gebruiken. Deze middelen hebben veel bijwerkingen en zijn bovendien verslavend. Homeopathie kan geweldig werken bij deze kinderen door de onderliggende oorzaak aan te spreken. Door een homeopathische behandeling kunnen angsten verminderen en prestaties op school verbeteren en zij zelf en hun omgeving meer rust ervaren. Kinderen gaan beter in hun vel zitten, ze kunnen weer natuurlijk zijn, wie zij zo mooi kunnen zijn. Juist voor gevoelige kinderen is dit heel belangrijk.